Termékkategóriák és egyebek
Kosár arrow_drop_down
Kosár tartalma
Üres kosár
Össztömeg:
  kg
Nettó összesen:
 {{model.WebDevizaNem}}
Bruttó összesen:
 {{model.WebDevizaNem}}
Kosár megtekintése

Hőszivattyú – a jövő fűtési rendszere, a szezon legjobb áraival

 

Technik Cool hőszivattyú – raktárról azonnal, az Otthonfelújítási Program hivatalos terméke!

Spóroljon milliókat környezetbarát megoldással, most 5 év garanciával, szervízhálózattal és ingyenes házhozszállítással.

A szezon legjobb árait találja meg a TechnikCool Pro hőszivattyúink között. Legyen az split, monoblokkos vagy hőtárolós, 6-16 kw között, 1 vagy 3 fázisú. Ráadásul az Otthonfelújítási program keretében is elérhetőek a termékeink. Az akciónk 2024.10.14. - 12.31. között érvényes!

A hőszivattyú az egyik legnépszerűbb fűtési és hűtési megoldás, mely számos előnnyel rendelkezik. Népszerű, mert egyrészt az egyik leggazdaságosabb fűtési és hűtési megoldás, másrészt a környezet szempontjából sem elhanyagolható, hiszen kifejezetten energiatakarékos - egyben környezettudatos és pénztárcabarát.

De nézzük pontosan mi is az a hőszivattyú?

A hőszivattyú egy olyan berendezés, ami képes a természetben rendelkezésre álló energia egy részét kinyerni és hasznosítani. A földből vagy a levegőből kinyert hőenergiát képes felhasználni fűtésre vagy melegvíz előállítására. Egy ilyen gazdaságos készülék alkalmazása minden körülmények között ésszerű. A hőenergiát még -20 oC hőmérsékleten is ki tudja vonni a környezetből. Alkalmas hűtésre, fűtésre és használati melegvíz előállítására is. Mindehhez nem kell tüzelőanyag vagy gáz, csak kis mennyiségű elektromos áram.
Alapesetben hőt csak olyan forrásból lehet kinyerni, ami melegebb, mint a környezete. A hőszivattyú azonban felveszi akár a hidegebb külső környezetben, levegőben, talajban vagy vízben lévő hőenergiát, és átszivattyúzza az általunk meghatározott helyre. Így a külső környezetet lehűtve nyerhetünk energiát otthonunk számára minimális energia és pénz befektetésével. A hőszivattyús rendszerek beépíthetőek már meglévő hagyományos fűtési hálózatokba, frissen kiépülő hálózatokba, és önmagukban is alkalmazhatóak.

 

Megtérülő befektetés – megújuló energia

Hőszivattyúk alkalmazásával nem csak a saját költségeinket tudjuk kordában tartani, de csökkenthetjük ökológiai lábnyomunkat is.

A hőszivattyúk működésükhöz megújuló energiát használnak. A hőszivattyú a telepítés után teljes mértékben képes kiszolgálni a fűtési és melegvíz-ellátási szükségleteket, és sokkal hatékonyabban teszi ezt a fosszilis tüzelőanyaggal működő kazánnal összehasonlítva. Ennek köszönhetően nevezhetjük a hőszivattyúkat a manapság elérhető egyik leggazdaságosabb és legkörnyezetbarátabb fűtési megoldásnak. Ráadásul, ha még napelemet is telepíttetünk, és a napelem által termelt energiát használjuk a hőszivattyúhoz, akkor gyakorlatilag lenullázhatjuk a rezsiköltséget, és ezzel a hőszivattyúk az összes szükséges hőenergiát megújuló forrásból képesek biztosítani, bármiféle, a működésből származó károsanyag-kibocsátás nélkül.

 

Megtakarítás

Egy jól kiépített és megfelelő méretezésű fűtési rendszerben a természet az Ön háztartása számára az éves fűtési költségeknek akár ötven-hetvenöt százalékát is képes biztosítani. A hőszivattyús rendszereket általában más, például solar rendszerekkel keverve szokták alkalmazni fűtésre és használati melegvíz előállításra.

Kedvezményes áram tarifa

A H tarifa egy az igénybe vehető áramdíjszabások közül. Azért hozták létre, hogy egy kedvezményes tarifával lehessen működtetni a hőszivattyúkat és a megújuló energiaforrásokból, például a napenergiából kiépített fűtési rendszereket. Ezt a különleges díjszabást 2010-ben rendeletben alkották meg, azóta igényelhető az egyetemes áramszolgáltatás keretein belül.

Ez a hőszivattyúkhoz és a megújuló energiaforrásokhoz kiépített rendszerekhez használható tarifa. A legfontosabb jellemzője, hogy nem elérhető egész évben: fűtési célra a legkedvezményesebb áron csak október 15-től április 15-ig vehető igénybe. A díja 23,5 Ft/kWh, és a H árszabás esetén a fűtési idény fogyasztására nem kerül alkalmazásra lakossági piaci ár. Létezik H árszabás fűtési idényen kívüli fogyasztásra is 2523 kWh/év-ig, ez 35,2 Ft, felette pedig 70,1 Ft. (Az árak bruttó árak és a 2022 augusztus 8. utáni állapotot tükrözik.)


A H tarifa beköttetéséhez fel kell venni a kapcsolatot az illetékes áramszolgáltatóval – a díjszabás rendeletben szabályozott, így az ország egész területén elérhető. A szolgáltatónál elérhető az igénylőlap, be kell nyújtani a csatlakoztatni tervezett készülékek, berendezések adatlapját. Akár a B típusú, éjszakai, vezérelt áram mellé is igényelhető ez a tarifa.

*A bekötést csak regisztrált szerelő végezheti el és a bekötés során egy külön mérőt kell majd felszerelni, mivel nem leválasztható, külön mérhető áramkörre szükséges bekötni, egy két tarifás mérő segítségével.

Érvek a hőszivattyús rendszer mellett

  • Csökkenti a fűtési költségeket
  • A hőszivattyúkra kedvezményes áramtarifa érvényes
  • Mivel megújuló energiát használ, környezetkímélő, nincs károsanyag kibocsátás
  • Csendes üzemű
  • Alkalmazható fűtésre és hűtésre is
  • Igényelhető hozzá állami támogatás
  • Alacsonyak a karbantartási és a fenntartási költségei
  • Használata során nem keletkezik égéstermék, biztonságos
  • Medence fűtésre is alkalmazható
  • Növeli otthona piaci értékét
Ugyan egy hőszivattyús rendszer telepítése komolyabb befektetés mind anyagi szempontból, mind a megtérülési időt illetően, de ha a körülményeknek megfelelő rendszert sikerül kiválasztani, akkor az összes előnyét kihasználva egy megtérülő befeketetésről, okos döntésről beszélhetünk.

Működési elve

A hőszivattyú egy olyan fűtésre, hűtésre és melegvíz előállításra alkalmas berendezés, ami hőenergiát visz az egyik helyről a másikra egy meghatározott közegen keresztül. Működési elvét gyakran hasonlítják a háztartásokban használatos hűtőszekrényekéhez. Ugyanis míg a hűtőszekrény a belsejében lévő közegtől elvonja a hőenergiát, majd átadja azt a külső környezetének, addig a hőszivattyú jellemzően a külső környezetének a hőenergiáját adja át az épület belsejének. Ezért tapasztalhatta már Ön is, hogy a hűtőszekrény a falhoz tolt oldalánál meleget áraszt magából. A hőszivattyús fűtési rendszereket a primer közegek (ahonnan a hőenergiát elvonja a szerkezet) alapján különböztetjük meg egymástól. A hőenergia forrásaként szolgáló közeg lehet levegő, talaj (geotermikus) vagy víz, a befogadó közeg pedig többnyire víz vagy levegő. Ezeknek a közegeknek a hőszivattyúk hatásfoka szempontjából és telepítésénél van nagy jelentősége.

A hőszivattyú működésének egyik különlegessége az, hogy a Magyarországon jellemző időjárási és hőmérsékleti viszonyok mellett rendkívül nagy időtartományban képes működni. A korszerű hőszivattyúk akár a téli -20°C-os fagyok idején is képesek fűtésre, és használati melegvíz előállítására alkalmas hőenergiát termelni. A különböző típusok között (levegő-víz, víz-víz, geotermikus) laikusként is könnyű eligazodni, kis utána olvasással bárki könnyedén el tudja dönteni, hogy milyen rendszerre van szüksége. A konkrét készülék kiválasztását és a rendszer méretezését azonban minden esetben érdemes szakemberre bízni.




A hőszivattyú működése során a hőcserélő folyadékot átáramoltatja egy párologtatón, kompresszoron, kondenzátoron és egy expanziós szelepen keresztül. A hőcserélő folyadék felmelegszik és gáz halmazállapotúvá válik, amint a felveszi a hőt a hőcserélőn keresztül a hőnyerő közegtől. Ezt követően a gáz hőmérséklete tovább nő a kompresszoron áthaladva a sűrítés folyamán. Majd lecsapódik a kondenzátorban, ahol leadja a hőt a másik hőcserélőnek. Ez a hőszivattyú működési elve, mely egy reverzibilis folyamat, a megfordított folyamat során a hőszivattyú fűtés helyett hűtést végez a rendszerben lezajló Carnot körfolyamat által. 1 Kondenzátor hőcserélő 2 Expanziós szelep 3 Elpároló hőcserélő 4 Kompresszor

Ahhoz, hogy a hőszivattyú hűtésre is használható legyen, egy váltószelep is szükséges, ami megfordítja a hőcserélő folyadékáramlási irányát, és ezáltal a hőáramlás irányát is.

Hőszivattyúk típusai

A hőszivattyúknak három fő típusát különböztetjük meg az alapján, hogy milyen közegből nyeri ki a hőenergiát. Megkülönböztetünk geotermikus hőszivattyúkat, víz-víz hőszivattyúkat és levegő-víz hőszivattyúkat.

Geotermikus hőszivattyú (Föld-víz hőszivattyú)

A geotermikus hőszivattyúk családi házban történő alkalmazása ritkán ajánlott, ugyanis ezeknek a rendszereknek a kivitelezése és telepítése sokkal komolyabb tervezést és engedélyeztetést igényel, mint például egy levegő-víz hőszivattyúé. A kiemelkedő hatékonyságuk ellenére, a magas bekerülési és kiépítésiköltségek miatt az anyagi megtérülés szinte lehetetlen ezen rendszerek esetében. Ráadásul a kiépítés során a kertet is át kell rendezni hozzá.

PRO: Magas, 4-5 közötti COP-érték, amit a külső hőmérséklettől függetlenül ér el. Ez a kis helyigényű hőszivattyús rendszer teljesen önállóan ellátja egy családiház fűtési szükségletét, nyári időszakban a hűtést szinte ingyen biztosítja

Kontra: Bár a geotermikus fűtés működése költséghatékony, a fúráshoz bányakapitánysági engedély szükséges, a talajszondás hőszivattyú telepítése nagyon költséges.

Víz-víz hőszivattyú

A víz-víz hőszivattyúk rendelkeznek a legnagyobb hatásfokkal egységnyi befektetett elektromos energia mellett, így a hasznosítható energia szempontjából ezek a legoptimálisabbak. Ugyanis a talajvíz hőmérséklete a téli hónapokban is viszonylag magas. Egy víz-víz hőszivattyú telepítéséhez két kút szükséges, amiknek a távolsága minimum 15 méter kell, hogy legyen. A nyelő kútnak folyamatosan biztosítania kell a hőszivattyú működését, ugyanis a kút elapadása esetén a hőszivattyú nem tud üzemelni. A víz-víz hőszivattyú előkészítése azonban jelentős munkálatokkal jár egy levegő-víz hőszivattyúhoz képest, ami a kezdetben szükséges beruházások mértékét nagyban növeli, telepítése költséges.

PRO: A COP (hatékonyság, jósági tényező) érték itt a legmagasabb, akár nagyon hidegben is 5-7 között lehet. Aki víz-víz hőszivattyút választ, annak nem lesz szüksége alternatív fűtési megoldásokra, a hőnyereség mértéke és az üzemeltetési költségek jól tervezhetők. Ezzel a hőszivattyú típussal gyakorlatilag ingyen lehet hűteni.

Kontra: A telepítés előtt sok előkészületet – kutak fúrása –, és így többletköltséget igényel. A víz elapadása esetén a hőszivattyú nem működik, márpedig ezeknek a hőszivattyú rendszereknek sok, óránként több köbméternyi vízre van szükségük.

Levegő- víz hőszivattyú (Levegős hőszivattyú)

A levegő-víz hőszivattyú legnagyobb előnye a vizes és a geotermikus hőszivattyúval szemben, hogy viszonylag egyszerűen, kevés járulékos költséggel telepíthető, akár már meglévő fűtési rendszer részévé tehető fűtési/hűtési megoldás. A levegős hőszivattyú napkollektoros rendszerrel is tökéletesen integrálható, amivel még környezetkímélőbb megoldást jelent. Jó hír, hogy ha nem áll rendelkezésére napkollektor, akkor az áramszolgáltatóktól is kedvezményes áron kaphat villamos energiát: az áramszolgáltatók az ún. GEO- vagy H-tarifa kedvezményes árszabásával ösztönzik a lakosságot a megújuló energiaforrások felhasználására.

PRO: Földrajzi adottságoktól függetlenül bárhova telepíthető és üzembehelyezhető ez a fajta hőszivattyú, ahol biztosított az elektromos áramellátás. A telepítés nem jár plusz előkészületi munkákkal és költséggel, így a beruházás összege alacsony szinten tartható. A megtérülési idő az alacsony telepítési költségeknek köszönhetően relatív alacsony, amihez egy jó, 3.5-4.2 COP értéket produkál a levegő-víz hőszivattyú.

Kontra: Az általa előállított hő függ a külső hőmérséklettől. Szélsőséges időjárási viszonyok esetén rásegítést igényelhet, ami csökkenti az üzemeltetési hatékonyságot, egyúttal növeli a költségeket.

Levegő víz hőszivattyú működése

A hőszivattyúk ezen csoportja – ahogyan az a nevéből is kiderül – a külső levegőből von el hőt, amivel azt a vizet melegí1t fel, ami a fűtőtestekben kering. Felépítését és telepítését tekintve ez a +++ legegyszerűbb, és ezért a legkedveltebb hőszivattyú típus.

A levegő-víz hőszivattyú működése is könnyen áttekinthető: általában két egységből, egy béltériből és egy kültériből áll, amelyek telepítése nem igényel semmilyen extra előkészítő munkát, csupán a megfelelő helyet kell nekik biztosítanunk.

A levegő-víz hőszivattyúk COP értéke kisebb, mint például a talajszondás hőszivattyúé, a magyarországi hőmérsékleti viszonyokhoz mégis egy jó, általában optimális választás lehet, a legalacsonyabb befektetési költséggel megvalósítható és kiváló hatékonyságú rendszer.

Levegő-víz hőszivattyú előnyei

  • Gyorsan, akár egy nap alatt is telepíthető
  • Szinte bárhova telepíthető
  • Könnyen rácsatlakoztatható a már meglévő fűtési rendszerre
  • Ennek a hőszivattyú típusnak a legalacsonyabb a beruházási költsége
  • Szélsőséges hőmérsékleti viszonyok között is jól alkalmazható
  • Nem igényel előkészítést
A COP – jósági fok – egy energiahatékonyságot mutató arányszám. A leadott fűtőteljesítmény és az ehhez felvett elektromos teljesítmény hányadosa. Fontos tudni, hogy a COP értéke az adott hőszivattyúra +7°C környezeti hőmérséklet és 35°C fokos előremenő fűtővíz esetén került meghatározásra (A7/W35). Sok esetben megadják ezt az értéket +2°C környezeti hőmérséklet és 35°C fokos előremenő fűtővíz esetén is, ez sokkal fontosabb a magyarországi éghajlati viszonyok esetében. Minél magasabb a COP értéke, annál jobb hatásfokú a hőszivattyú.

A levegő-víz hőszivattyú zöld energiát biztosít, nagyon jó hatékonysági fokon dolgozik, és a felvett energia akár négyszeresét is képes leadni!
Egy levegő-víz hőszivattyú 1 kW villamos energiából akár négyszer annyi fűtési / hűtési energiát képes az épületbe juttatni. Ugyanis a szükséges hőteljesítménynek közel 80 %-át az épületet körülölelő levegő hőtartalmát hasznosítva nyeri ki, amiben a hő egész évben korlátlanul rendelkezésre áll. Még egy téli -10°C-os hőmérséklet esetén is rengeteg hőenergiát tartalmaz a levegő. Így a levegő-víz hőszivattyú fűtésre való alkalmazása valóban energiatakarékos és környezetkímélő megoldás, ráadásul az energiaszámláját közel 40%-al képes csökkenteni. A kedvezményes villamos tarifával pedig további 30% kedvezményt igényelhet.

Technik Cool hőszivattyú - egy megtérülő befektetés

A Technik Cool levegő - víz hőszivattyú a Benedek Szerelvény saját márkás terméke.

Folyamatosan bővülő kiskereskedelmi hálózat kiépítése, és a hazai partnerekkel való kiváló kapcsolat megőrzése a fő céljuk. A Technik Cool az egyik legkiválóbb márkájú hazai termékük, amivel új fogalmat nyer a fűtés.

A Technik Cool egy levegő-víz hőszivattyú termékeket forgalmazó márka. A hőszivattyú működése rendkívül energiatakarékos és környezetkímélő.

Környezet hőjét használja fel, ami a természetes hőforrásokban, levegőben tárolódik. Ennek a környezeti energiának a legnagyobb része napenergiából származik, kisebb része a föld belső hőjéből.

A hőszivattyú előnyei

  • Hűtés
  • DC inverter szabályozza a kompresszor és a kültéri ventilátor teljesítményét.
  • Blue fin bevonattal ellátott hőcserélő, amely gátolja a gombák és baktériumok megtelepedését.
  • Környezetbarát működés a megújuló energia felhasználásával
  • Fűtés, hűtés és vízmelegítő funkció egy készülékben
  • Csendes, halk üzemmód és egyszerű karbantartási lehetőség
  • Rendkívül alacsony áram felhasználással rendkívül gyors működés

Telepítéssel kapcsolatos fontos tudnivalók (!)

A levegő-víz hőszivattyúk esetében legfontosabb telepítési szempont a zajterhelés. Ez azért fontos, mert ha nem megfelelő helyre kerül a berendezés (kültéri egység), zajos lehet és ez nem csak magunkat, de a környezetünkben élőket, szomszédokat is zavarhatja. Az összes gyártó katalógusában megtalálható a kültéri egységek dBA-ben (decibelben) megadott zajszintje. Fontos megjegyezni, hogy a hangnyomásszint és a hangteljesítményszint (Lw) nem azonos. Míg a hangteljesítményszint (Lw) az adott hangforrásra vonatkozik, addig a hangnyomásszint (Lp) függ a hangforrás helyétől, a környezeti feltételektől és a hangforrástól való távolságtól.

Ebből adódóan a katalógusokban megadott értékeket fenntartással kell kezelni, mert a környezeti feltételek épületenként eltérőek lehetnek, és a tulajdonos nehogy abba a hibába essen, hogy a már elkészült épületbe való beköltözés után kiderül, hogy a berendezés jobb esetben csak saját magát, rosszabb esetben környezetét zavarja.

A kültéri egység elhelyezését gondosan ki kell választani, mind a zajszint miatt, mind az optimális telepítés megvalósítása érdekében. Amennyiben bármilyen aggály merülne fel a tervezés során, érdemes egy akusztikai tervezővel - szakemberrel - konzultálni, hogy a legmegfelelőbb helyre kerüljön a berendezés.

Nagyon fontos, hogy az eső és szélvédelemmel is foglalkozni kell. A kültéri egységet óvni kell az időjárás viszontagságaitól. A gyártó által megadott védőtávolságokat betartva, a berendezés hátulját és oldalait is érdemes valamilyen fallal védeni, és egy tetőszerkezetet építeni a gép fölé. Ennek köszönhetően jóval kisebb jegesedés lép fel, így hamarabb tud olvasztani a hőszivattyú télen, és nyáron kevesebb UV sugárzás és napsütés éri.

Készleten lévő TechnikCool Pro hőszivattyúink

Utoljára megtekintett termékek

Összehasonlító
{{TRAN('osszehas_osszehasonlito')}}